niedziela, 28 sierpnia 2011

Arkadij i Borys Strugaccy - Przyjaciel z Piekła


Nową kategorię musialam zalożyć: FANTASTYKA... ale nie przypuszczam, żeby wiele tytulów się w niej pojawilo... nigdy mnie ten rodzaj nie pociągal i nie potrafil wciągnąć... po Strugackich sięgnęlam raczej z powodu ich rosyjskości :)
Przeczytalam 27 sierpnia 2011.

Wczoraj wieczorem zastanawiając się nad najbliższymi lekturami stwierdzilam, że za bardzo idę na żywiol, zwlaszcza pożyczając z bibliotek i że trzeba to uporządkować, jeśli chcę naprawdę zdążyć przeczytać choćby to, co jest w domu czy też wrócić do czegoś, na co ciągle brak czasu :) Postanowilam więc trzymać się pewnego schematu: co miesiąc pewien zestaw, a gdy zostanie czasu, luźne lektury.
Ten zestaw, będący jednocześnie ćwiczeniem języków, na razie prezentuje się tak:
1. Po rosyjsku (czyli glównie Doncowa na razie)
2. Po francusku (projekt Maigret)
3. Literatura polska
4. Literatura światowa
5. Literatura rosyjska/radziecka
6. Seria NIKE
7. Książka dla dzieci/mlodzieży
8. Cracovianum
9. Literatura wloska/po wlosku
Mam już zaplanowane do końca roku polskie - same przypomnienia (Pan Tadeusz, Nad Niemnem, Noce i dnie, Emancypantki), zaraz sobie ulożę plan reszty :)


A tu są filmy rosyjskie dla Kasi:
Misz-masz


Edycje rosyjskie i polskie:


Wypasione, bo z polskimi napisami :)


Tu już są czeskie filmy, ale na początku jeszcze parę rosyjskich:

2 komentarze:

  1. Bożeńciu, jaki wybór. Upadłam na kolana (żeby wsadzić łeb bliżej ekranu i okiem ze szkiełkiem, czyli w okularach wyślepić tytuły), też mam dużo, ale Ty przebijasz wszystko. Nie wiedziałam o tym blogu, że go masz, będę zaglądać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bo to żaden blog :) to tylko takie ku pamięci, gdzie notuję sobie, co przeczytałam... w blogowaniu koncentruję się gdzie indziej :)

    OdpowiedzUsuń