niedziela, 28 czerwca 2020

Boris Akunin - Bruderszaft ze śmiercią, t.1-2

Ostatniego marcowego dnia, gdy były jeszcze czynne biblioteki, pożyczyłam Akunina na osiedlu, a w domu zorientowałam się, że to kolejny tom, więc podjechałam szybciutko na Królewską po pierwszy. I ten pierwszy ledwie teraz zmęczyłam, po czym podjęłam heroiczną decyzję (tak trudno oddawać nieprzeczytane książki), że drugi sobie daruję. A tym bardziej trzeci, jeśli istnieje.
Chyba tylko trylogię z siostrą Pelagią lubię, jeśli chodzi o Akunina. A w każdym razie kiedyś lubiłam, tak że nawet kupiłam na własność, kto wie, czy dziś jeszcze czytałabym... Kiedyś się przekonam.
I chyba nie ma w tym specjalnej winy samego autora, to ja mam duży problem z czytaniem beletrystyki ostatnio - ale o tym już było, już się żaliłam. Nudzi mnie to.
Tymczasem podczas sławetnego odkurzania odkryłam mnóstwo rzeczy do natychmiastowego zapoznania się :)

Przed kilkoma dniami rozpoczęły się dla mnie kolejne koronawirusowe (czyt. wymuszone) wakacje, ale wiadomo, nie byłabym sobą, gdybym nie przygotowała długaśnej listy rzeczy do zrobienia. Punkt pierwszy to oczywiście skończyć to odkurzanie i katalogowanie. Zaś punkt drugi czyli porządki w filmach - brzmi jedynie zacząć :) Przecież się nie można zarżnąć :)



Początek:

Koniec:

Wyd. Replika, Zakrzewo 2015, 370 stron
Tytuł oryginalny: Младенец и чёрт. Мука разбитого сердца
Przełożył: Piotr Fast
Z biblioteki
Przeczytałam 20 czerwca 2020 roku

Skończyłam porządkować kolejny regał, kuchenny. Tu też wśród cracovianów sporo książek, których albo jeszcze nie przeczytałam wcale, albo chciałabym do nich wrócić.
Jeszcze 3 tygodnie z hakiem i to wszystko powinno być za mną, wreszcie będę czytać, a nie ustawiać książki!
A przynajmniej mam taką nadzieję :)

2 komentarze:

  1. Ksiazek u Ciebie masa, uwielbiam takie biblioteczki. Ja tez jak porzadkuje swoja to widze ile ksiazek jeszcze ne przeczytalam z tych , co juz mam w domu. Moze kiedys uda sie :) Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzisiaj wpisałam kolejne na listę :) i tak by można faktycznie w nieskończoność. No ale na razie zawzięłam się i spróbuję skończyć to porządkowanie przed terminem :)

      Usuń