sobota, 4 lutego 2012

Michał Choromański - Zazdrość i medycyna


Kupiona jakieś parę lat temu w antykwariacie - po cenie (6 zł) wnoszę, że w najtańszym antykwariacie w mieście czyli przy Grzegórzeckiej - świętej pamięci, bo przejeżdżałam tamtędy tramwajem kilka miesięcy temu i już go nie ma :(
Serię tę - Biblioteka Klasyki Polskiej i Obcej - bardzo lubię, choć niezbyt bogato się ona prezentuje na moich półkach, ot tak, do przeczytania w miesiąc, jak by się zawziął. W tym Chłopi, których planuję, ale mnie trochę przerażają... A może właśnie się w nich zakocham, kto wie :)
Przeczytałam - w zachwyceniu - 3 lutego 2012.
Wspaniałe studium zazdrości. Proszę Córunię, żeby mi film ściągnęła, ale się doprosić nie mogę. Kiedyś go musiała widzieć, bo pamiętam wyraźnie Marka Karwowskiego z Czterdziestolatka jako Borucha i Łapickiego jako doktora Tamtena.
Zafascynowały mnie opisy operacji, atmosfera szpitala, chyba to mam od czasu przeczytania Czarodziejskiej góry...

Obejrzałam w czwartek świetną włoską komedię z 1967 roku Ti ho sposato per allegria, z cudowną Moniką Vitti, a wczoraj film kryminalny Maigret tend un piège w wersji językowej rosyjskiej (miało to tytuł Megre rasstawliajet sieti) czyli po prostu Maigret zastawia pułapkę.
Maigret - Jean Gabin (po raz pierwszy w tej roli, zagrał Maigreta jeszcze dwa razy), a drugą główną rolę grała prześliczna Annie Girardot. Całość z 1958 roku.
Tu o filmie: http://fr.wikipedia.org/wiki/Maigret_tend_un_piège_(film)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz