sobota, 31 grudnia 2016

Aleksander Kaczorowski - Praski elementarz

Ostatnia tegoroczna lektura.
Mało ich było, jak nigdy. Muszę chyba przemyśleć, skąd się to bierze i jak to możliwe, że mniej czytam. Ale najważniejsze, że nie mam wyrzutów sumienia, widocznie teraz tak musi być. Trzeba przyjmować rzeczy takimi, jakie są, nie walczyć na siłę, do upadłego.


A autorze:

O książce:

No przecież to żywcem o mnie!

Właśnie!

Kafka, Hrabal, Kundera, Škvorecký, Havel... wiek dwudziesty w Pradze...

Początek:
Koniec:


Wyd. Wydawnictwo Czarne Wołowiec 2012, 221 stron
Z własnej półki
Przeczytałam 30 grudnia 2016


NAJNOWSZE NABYTKI
Znalazłam to jeszcze przed świętami na allegro za dychę (właściwie znajoma z fejsbuka dała mi znać, niech mi nikt nie mówi, że fejs to zło), nikt mnie na szczęście nie przebił i oto mam, na zakończenie tego roku, który stał się moim rokiem praskim PIERWSZYM. Nie spodziewałam się takiej pasji jeszcze w życiu :) Ostatnia to była Wenecja, ale zmarła śmiercią naturalną, gdy skasowali bezpośrednie połączenie lotnicze z Krakowa. Teraz nie wiem, może z powrotem jest? Ale zafiksowałam się na Pradze i mi z tym dobrze!


W TYM TYGODNIU OGLĄDAM

ROZSTANIE (Jodaeiye Nader az Simin), Iran 2011
Reż. Asghar Farhadi
Trailer:


REWELACJA!!!

"Rozstanie", w reżyserii twórcy głośnego "Co wiesz o Elly", to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą na skutek przypadkowego zbiegu okoliczności. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału.
[z Filmwebu]
9/10

A dziś obowiązkowo rosyjska komedia/melodramat noworoczny :)

I mój ostatni wyczyn kulinarny w tym roku :) czyli KLUSKI ZE SZPINAKIEM mniam mniam!

4 komentarze: