piątek, 27 lipca 2012

Aleksander Minkowski - Szaleństwo Majki Skowron

Pierwszy raz. Znałam tylko serial z irytującą odtwórczynią tytułowej roli. Chyba go sobie zapodam dla sprawdzenia reakcji po latach.
Powieść czytało się świetnie, a przy tym zazdrościło... umiejętności kulinarnych Ariela :)
Przeczytałam 26 lipca 2012
w ramach nowego projektu ALEKSANDER MINKOWSKI, który postanowiłam uruchomić, przeczytawszy notkę u Kasi: http://notatkicoolturalne.blogspot.com/2012/07/wielka-niespodziewanka-pan-aleksander.html
Okazało się, że w domu nic nie mam tego autora, a Rajska wakacyjnie zamknięta :(
Udałam się więc na Królewską i oto łupy:
To na dobry początek, bo przecież nie ma tu choćby Grubego czy Układu krążenia, ale mam nadzieję, że resztę przytargam właśnie z Rajskiej.

7 komentarzy:

 1. ten serial Majka Skowron był tak irytujący, właśnie rola tej dziewczyny, że książki nie przeczytałam nigdy, chcoiaż za moich czasów była bardzo popularna

  OdpowiedzUsuń
 2. No ja właśnie chcę sprawdzić, jak to będzie wyglądać po latach :) Nawet już sięgnęłam na półkę, ale okazało się, że pożyczyłam DVD koledze, który chciał sobie przypomnieć różne PRL-owskie seriale dla młodzieży... jakiś rok temu. Chyba go zabiję albo co.

  OdpowiedzUsuń
 3. widziałam fragmenty w TV, nic się nie zmieniło, jeśli idzie o mój odbiór, trzęsie mnie jak wtedy

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się teraz szykuję na oglądanie "Żiwiot takoj parień" Szukszyna z Kurawliowem, podobno cudności, ale może być ciężko, bo mnóstwo powiedzonek i prowincjonalizmów, jako rzecze internet; diabli wiedzą, czy coś z tego pojmę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy ja ci pisałam, ze kupiłam Wasilija Szukszyna 'Rodzinę Lubawinów na Allegro? I Aksionowa W pół drogi do księżyca - książki, nie filmy.. Ale się cieszę. Jeszcze nie mam, dopiero w połowie września do mnie przyjedzie z koleżanką z Polski.

   Usuń
  2. Pisałaś :) Też kiedyś Lubawinów na allegro za grosze zdobyłam.

   Usuń
 5. A ja uwielbiałam tę dziewczynę z serialu:)

  OdpowiedzUsuń