niedziela, 9 lutego 2020

David Černý - 25 tajemství Prahy

Zabrałam się za to, bo zerkało z półki zaraz przy łóżku, a przecież już się powoli zbliża kolejny wyjazd i dobrze sobie coś znaleźć nowego do zobaczenia.
Tymczasem niestety lipa.
Może to i są tytułowe sekrety Pragi, ale jedynie dla początkujących :)
Na 25 rozdzialików były TRZY, które coś mi tam dały. I nie, że wcześniej nie słyszałam, tylko tu dostałam na tacy wypisane, wystarczy zrobić notatkę do praskiego zeszytu i gotowe. Jedna to jest mumia zakonnicy w jednym hradczańskim kościele, słyszałam o tym, ale nigdy tam nie byłam.
Dodatkowym minusem książki jest to, że zredagowano ją dokładnie tak, jak się łamie strony w kobiecych czasopismach :( W tekście o czymś tam, a w ramce kolorowej obok - to samo!
No, panowie!Początek:
Koniec:

Wyd. GRADA Praha 2018, 117 stron
Z własnej półki (kupione online 2 grudnia 2019 za 269 koron czyli około 46 zł, stanowczo za dużo na to, co mi dało)
Przeczytałam 4 lutego 2020 roku

4 komentarze:

 1. Witam, piszę w sprawie książek - konkretnie miesięcznika Literatura na Świecie - w którym z postów pisała Pani że kiedyś chciałaby się pozbyć tych numerów - moge kupić..Proszę o kontakt - MorbidHeart79@gmail.com

  Pozdrawiam, Morbid.

  OdpowiedzUsuń
 2. A przy okazji...Wie Pani coś więcej o tej [Serii?] z literaturą francuską w bordowych oprawach i pozłacanymi literami na grzbicie? Pierwszy raz widzę taką serię a jako miłośnik Boya myślałem że kojarzę prawie wszystkie wydania powojenne jego tłumaczeń.Chętnie zobaczył bym kilka zdjęć jak te książki wyglądają, raczej rzadkość bo nigdy żadna nie przeszła przez moje łapy.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o książki na zdjęciu na samej górze?
   To nie seria żadna :)
   Po prostu oprawione u introligatora.

   Usuń